Joi, 11 Februarie 2021, ora 10:25 - Meci antologic in Cupa Angliei, cu noua goluri. Echipa lui Mourinho, batuta in prelungiri. Toate rezultatele
Fotbal / stiri fotbal
Echipa Everton s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 5-4, dupa prelungiri, in fata formatiei Tottenham Hotspur, miercuri seara, in capul de afis al optimilor de finala ale Cupei Angliei la fotbal, conform agerpres.ro. Oaspetii au deschis rapid scorul in partida de pe Goodison Park, prin columbianul Davinson Sanchez (3), insa Everton a reusit sa marcheze apoi de trei ori pe parcursul primei reprize, prin Dominic Calvert-Lewin (36), Richarlison (38) si Gylfi Sigurdsson (43 - penalty). Tottenham, echipa antrenata de Jose Mourinho, a redus din handicap chiar inainte de pauza, prin Eric Lamela (45+3), iar apoi a restabilit egalitatea prin Davinson Sanchez, care a reusit dubla in minutul 57. Everton a revenit in avantaj gratie celui de-al doilea gol inscris de brazilianul Richarlison (63), insa capitanul lui Spurs, Harry Kane a punctat la randul sau in minutul 83, ducand meciul in prelungiri. Gazdele au marcat golul victoriei si...
Infrangere dura pentru echipa lui Pantilimon si meci nebun al lui Chelsea
Sambata, 16 Ianuarie 2016, ora 21:21 - Infrangere dura pentru echipa lui Pantilimon si meci nebun al lui Chelsea
Chelsea / stiri Chelsea
Echipa lui Costel Pantilimon, Sunderland, a fost invinsa categoric in deplasare de fosta formatie a lui Vlad Chiriches, Tottenham Hotspur, scor 1-4. Chelsea Londra nu a reusit sa invinga pe teren propriu pe Everton, scor 3-3, in etapa a 22-a Premier League. Sunderland a deschis scorul, dar a fost egalata pana la pauza. Cele patru goluri au fost primite de tanarul Jordan Pickford, in timp ce...