Tottenham a invins clar Interul lui Chivu
Marti, 02 Noiembrie 2010, ora 23:40 - Tottenham a invins clar Interul lui Chivu
Inter Milano / stiri Inter Milano
Tottenham Hotspur a razbunat infrangerea de la Milano si a castigat returul cu Inter, disputat pe White Heart Lane, scor 3-1, in etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor. Italienii au inceput slab partida de la Londra, iar englezii au deschis scorul in minutul 18 prin Van der Vaart, care a fost servit perfect de croatul Modrici. Cei de la Tottenham si-au dublat avantajul la 16 minute de la reluare, cand inaltul Peter Crouch a inscris la capatul unei faze create de galezul Bale, cel care in meciul de la Milano a marcat de trei ori. Camerunezul Eto'o a readus speranta in tabara Interului in minutul 80, inscriind pentru 2-1, dar sansele italienilor au fost spulberate de rusul Pavlyuchenko, care a punctat in minutul 89 dupa un contraatac excelent, dirijat de acelasi Bale. Dupa patru etape, Tottenham si Inter ocupa primele doua pozitii in Grupa A cu cate sapte puncte, fiind despartite doar de golaveraj. Twente ocupa locul...