McStay: Jucatorii Stelei s-au temut de noi

Vineri, 24 Iulie 2009, ora 09:25
1412 citiri

Antrenorul formatiei FC Ujpest, Willie McStay, sustine ca "ros-albastrii" s-au calificat meritat desi s-au temut de echipa maghiara.

"Din pacate, nu am putut inscrie mai repede. Am incercat sa tinem mingea jos, cred ca asa puteam sa le punem probleme celor de la Steaua. Din cate am observat, jucatorii Stelei s-au temut de noi sau nu au fost concentrati.

Cred ca primirea primului gol a fost momentul care a schimbat tot meciul. Sunt foarte mandru de jucatorii mei, au luptat pana in ultimul minut. Succes, Steaua!", a spus McStay la finalul partidei.

Steaua a castigat si meciul retur cu Ujpest, scor 2-1, si s-a calificat fara probleme in turul III preliminar al Europa League.

C.F.

Gigi Becali anunță o adevărată revoluție la FCSB. Câți jucători va aduce patronul echipei și câți Meme Stoica
Gigi Becali a anunțat noua sa strategie în materie de transferuri la club după ce va câștiga campionatul. FCSB este aproape campioană dar patronul FCSB vrea să ajungă în grupele Ligii...
Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....