FC Vaslui a remizat cu vicecampioana Cehiei

Marti, 05 Iulie 2011, ora 21:59
1004 citiri

FC Vaslui, cea de-a doua reprezentanta a Romaniei in Liga Campionilor, a terminat la egalitate meciul amical disputat in compania vicecampioanei Cehiei, Sparta Praga, scor 1-1.

Moldovenii au avut cele mai multe ocazii in prima parte a jocului, dar au intrat in dezavantaj la cabine, Sparta inscriind din penalti in minutul 37.

Centralul a acordat lovitura de pedeapsa la un hent comis in careu de Milanov, iar Pavelka l-a invins pe goalkeeperul Cerniauskas.

FC Vaslui a restabilit egalitatea in minutul 63 prin Razvan Neagu, care a profitat de greseala unui adversar in careul cehilor si a stabilit scorul final.

Viorel Hizo a inceput meciul cu: Cerniauskas, Jovanovic, Costin, Papp, Pavlovic, Canu, Gerlem, Adailton, Temwanjera, Milanov, si Wesley.

In repriza secunda au mai intrat: Luca, Gladstone, Neagu, Buhaescu, Milisavljevic, Hugo Luz si Annang.

In urmatoarele meciuri, moldovenii vor intalni formatiile Spartak Moscova (10 iulie) si Lech Poznan (14 iulie).

C.F.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...