Astra obtine un punct mare pe terenul lui FC Vaslui

Vineri, 12 Noiembrie 2010, ora 22:30
1512 citiri

Astra Ploiesti se intoarce cu un punct mare din deplasarea de la Vaslui, dupa ce cele doua echipe au terminat la egalitate meciul jucat vineri in Moldova, scor 0-0.

Prahovenii, care au venit la Vaslui cu gandul obtinerii egalului, s-au aparat compact si au incercat, cand au avut ocazia, sa loveasca pe contraatac. De partea cealalta, elevii lui Hizo au atacat din primul minut, constienti ca numai o victorie ii va face sa se apropie de liderul Otelul Galati.

"Galben-verzii" au si ratat cea mai mare ocazie a meciului in minutul 30, atunci cand Burdujan a trimis bine cu capul, insa Oprsal a scos de pe linia portii.

Disputa a continuat in nota de dominare a gazdelor, insa Yero Bello, Wesley sau Milisavljevici pe final au ratat golul si victoria. Cei de la Astra puteau da lovitura in prelungiri, insa Fatai, gasit foarte bine de Florea, a trimis pe langa poarta.

Scor final, FC Vaslui - Astra Ploiesti 0-0.

Echipele:

VASLUI: Kuciak - Milanov, Papp, Farkas, Hugo Luz - Genchev - Burdujan, Wesley, Milisavljevici - Adailton, Yero Bello.

Antrenor: Viorel Hizo.

ASTRA: Miron - Matel, L. Goian, Oprsal, M. Florea - Stratila, Teekloh, Takayuki, Tigoianu - Fatai, Miranda.

Antrenor: Tibor Selymes.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...