Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Vaslui bate "U" Cluj si merge in Champions League

Duminica, 20 Mai 2012, ora 22:05
2432 citiri

FC Vaslui a invins, pe teren propriu, scor 1-0, formatia Universitatea Cluj, intr-un meci contand pentru ultima etapa a Ligii 1.

Moldovenii au dominat clar prima repriza a intalnirii, insa n-au reusit sa inscrie golul care urma sa le asigure pozitia secunda in primele 45 de minute.

Unicul gol al disputei de la Vaslui a fost inscris in minutul 61, cand Buhaescu a punctat din cativa metri dupa ce balonul fusese respins de pe linia portii.

Oaspetii puteau egala in finalul meciului, dar sutul lui Cojocnean din afara careului a fost respins de Borjan.

In urma acestui rezultat, FC Vaslui a incheiat stagiunea pe locul secund si va participa in preliminariile Ligii Campionilor. De cealalta parte, Universitatea Cluj s-a clasat pe pozitia a saptea.

FC Vaslui: Borjan - Milanov, Papp, Constantin, Paito - Raul Costin, Anderson - Adailton, Wesley, Sanmartean - Temwanjera;

Rezerve: Straton, Cinu, Gladstone, Hugo Luz, Stanciu, Gheorghiu, Buhaescu;

Antrenor: Augusto Inacio;

Universitatea Cluj: Bornescu - Popa, Galamaz, Abrudan, Mendy - Cristescu, Hoban, Pacurar, Bostina - Grozav, Draghici

Rezerve: Bosneag, Cucui, Neag, Tulio, Cojocnean, Busca, Marinescu;

Antrenor: Claudiu Niculescu;

Arbitri: Marius Avram (Bucuresti), Octavian Sovre (Oradea), Vasile Marinescu (Bucuresti).

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Vaslui victorie U Cluj, #Vaslui Liga Campionilor, #Vaslui Liga 1, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 34 , #Liga I