Vasluiul invinge Pandurii dupa un meci dramatic cu arbitraj scandalos

Duminica, 20 Noiembrie 2011, ora 17:55
2655 citiri

FC Vaslui si Pandurii Targu Jiu au oferit cel mai spectaculos meci din ultimul timp. Moldovenii s-au impus cu 3-2 cu ajutorul arbitrului si dupa un arbitraj cu probleme.

Vasluienii au deschis scorul in minutul 19, prin Buhaescu, gasit excelent in careu de Lucian Sanmartean.

Scorul a fost majorat in minutul 41, dupa o faza controversata. Arbitrul Robert Dumitru a inventat un penalty pentru vasluieni, iar Wesley a reusit sa inscrie fara emotii.

In partea secunda, Pandurii a redus din diferenta dupa reusita lui Nistor din minutul 60, iar apoi trupa lui Grigoras s-a aruncat in atac.

Gorjenilor le-a fost insa refuzat un penalty pentru un cot in figura brazilianului Cardoso.

Finalul a fost unul dramatic, cu doua goluri in prelungiri. Gorjenii au reusit egalarea in minutul 90, dupa lovitura de cap a lui Batin, insa la faza imediat urmatoare Balaur a fost eroul vasluienilor, marcand golul decisiv.

Dupa acest rezultat, FC Vaslui a urcat pe locul 5 in Liga 1, cu 24 de puncte, in timp ce Pandurii se afla pe locul 8, cu 22 de puncte.

Etapa viitoare, FC Vaslui va intalni in deplasare Sportul Studentesc, iar Pandurii va juca acasa cu Rapid.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...