Liga 1: FC Vaslui s-a facut de ras cu Ceahlaul

Duminica, 21 August 2011, ora 21:57
2065 citiri

FC Vaslui a inregistrat inca un rezultat negativ in Liga 1, scor 1-2, cu Ceahlaul Piatra Neamt.

Dupa o prima repriza chinuita, echipa lui Adrian Porumboiu a reusit sa deschida scorul in minutul 60, cand Temwanjera a reluat din sase metri din centrarea lui Milisavjlevici.

Vasluienii au avut o ocazie buna de a majora scorul cu un sfert de ora inainte de final, dar Gheorghiu si-a batut jc de o faza importanta.

Cu zece minute inainte de final, Ceahlaul a reusit egalarea prin Cebotaru, cu o lovitura de cap venita in urma unui corner.

In minutul 90, Ceahlaul a reusit sa dea lovitura, marcand golul victoriei prin Achim, dupa o gafa a lui Cerniauskas.

A fost scorul final al meciului, care trimite FC Vaslui pe locul 10, cu 4 puncte, in timp ce Ceahlaul urca pe 9, cu 5 puncte.