FC Voluntari - FCU Craiova, meci crucial în lupta pentru supraviețuire. Echipa care a jucat cu om în plus aproape tot meciul

Marti, 23 Aprilie 2024, ora 19:21
2069 citiri
FC Voluntari a remizat cu FCU Craiova

Echipa FC Voluntari a încheiat la egalitate cu FC U Craiova 1948, scor 0-0, marţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

Echipa ilfoveană a rămas cu un jucător mai puţin din minutul 24, când a fost eliminat Ricardinho.

În clasament, Voluntari e pe locul 6 (salvator), cu 22 de puncte, iar FCU Craiova e pe 9 (loc de retrogradare directă), cu 19 puncte. Poli Iași (21 de puncte), Dinamo (20) și Botoșani (18) sunt celelalte echipe care se luptă pentru salvare.

Tot în play-out, de la ora 19.30 are loc meciul FC Botoşani - Dinamo.

Quarterly Report - Editia 4

U Craiova - U Cluj, mai dramatic n-avea cum să fie în ”barajul” pentru Europa! Suspans în prelungirile prelungirilor și penalty-uri de infarct
Formaţia Universitatea Craiova a învins echipa Universitatea Cluj, duminică, scor 6-5 în urma loviturilor de departajare, şi va evolua în turul doi preliminar al Conference League....
Adrian Mititelu, în conflict cu celebrul suporter "Gogoașă": "Un dezaxat. Acum e la furat în Canada"
Adrian Mititelu, patronul de la FCU Craiova, a lansat un atac virulent la adresa suporteurlui Andrei Preda, alias "Gogoașă". Adrian Mititelu a reacționat extrem de dur, după ce Andrei Preda...