Un oficial al celor de la FCSB a facut insinuari grave in timpul partidei CFR - Dinamo: Si-a batut joc de colegii lui

Duminica, 07 Mai 2017, ora 09:02
5265 citiri

Un om important din conducerea celor de la FCSB a facut cateva remarci cel putin interesante, chiar in timp ce se disputa partida dintre Dinamo si CFR, sambata seara, castigata de bucuresteni cu un sec 3-0.

Vorbim despre Helmuth Duckadam, presedintele de imagine al lui FCSB, portarul care acum fix 31 de ani aducea Cupa Campionilor Europeni la Sevilla pentru Steaua.

Acesta, invitat in emisiunea Fotbal Club de la DigiSport, a insinuat ca portarul lui CFR, Traian Marc, nu isi apara corect sansele cu Dinamo: "Cel mai periculos atacant al lui Dinamo a fost Traian Marc. La experienta lui, nu ma asteptam sa iasa asa pe centrari. Astept cu interes repriza a doua", a spus la pauza Duckadam, care a fost imediat intrebat de colegul sau din platou, fost coleg la Steaua cu Duckadam, Gabi Balint:

"Ce insinuezi? Ca la primul sut pe poarta al lui Dinamo va fi gol?". Imediat, fostul portar de legenda a replicat: "Aaa, nu sugerez nimic. Sa vedem, poate baiatul isi revine in repriza a doua".

Dinamo castiga controversat la Cluj si urca pe primul loc in clasamentul Ligii 1

Culmea este ca intr-adevar la primul gol al lui Dinamo, Traian Marc a gafat incredibil, scapand mingea in fata lui Steliano Filip, in plin careu:

La final de meci, Duckadam a oferit si concluzia sa: "Marc si-a batut joc de colegii lui!".

Traian Marc a fost portar la Dinamo in sezonul 2014/2015.

Dinamo este acum lidera Ligii 1, cu 39 de puncte, unul peste FCSB si Viitorul.

D.A.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Dinamo CFR acuze grave de la, #acuze dure Duckadam portar CFR Marc, #Marc insinuari de blat Dinamo CFR , #dinamo