FCSB, eliminată fără drept de apel de echipa din Craiova. Mititelu i-a dat lovitura lui Becali

Joi, 07 Decembrie 2023, ora 22:58
3349 citiri
FCSB, eliminată de FCU Craiova

Echipa FCU Craiova, patronată de Adrian Mititelu, a învins joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FCSB, în cadrul grupei C a Cupei României, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. În schimb, echipa lui Gigi Becali e eliminată din competiție.

FCU Craiova a dominat în partida de pe teren propriu cu FCSB şi a înscris pentru 1-0 în minutul 40, prin Bauza. În minutul 44, van Durmen a reuşit să marcheze al doilea gol al gazdelor, învingându-l pe portarul Vlad cu un şut din careu.

Bucureştenii au căutat egalarea în repriza secundă, dar nu au putut înscrie şi FCU Craiova s-a impus cu 2-0, mergând în sferturile de finală.

În urma rezultatului din meciul Dinamo - Oțelul (3-3), în sferturi s-au calificat FCU Craiova (7 puncte) și Oțelul (5 puncte), FCSB terminând grupa pe locul al treilea, cu 4 puncte.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

De ce crede Gigi Becali că în România nu poate fi egalitate între femei și bărbați: ”La noi e mai mult foc de paie. Burleanu, Murleanu, USR...”
FCSB a învins-o cu emoţii pe FC Botoşani, ultima clasată, cu scorul de 3-2 (1-0), duminică seara, pe Arena Naţională, în etapa a 27-a a Superligii de fotbal. Liderul s-a impus la...
Gigi Becali, val de declarații sexiste: ”Cum să vină femeia peste bărbat? Știe ea la ce mă refer...”