FCSB e dezlănțuită. Echipa lui Becali dă 6 goluri pe meci. Cine a marcat în amicalul de la Chișinău

Sambata, 02 Iulie 2022, ora 22:53
2376 citiri

FCSB a marcat şase goluri şi în cel de-al doilea amical al verii, învingând pe Zimbru Chişinău cu 6-1 (2-0), sâmbătă, în deplasare.

La Chişinău, echipa condusă de Toni Petrea a înscris de doar două ori în prima repriză, prin Darius Olaru (min. 10) şi Florinel Coman (min 28).

În repriza secundă însă roş-albaştrii au înscris de încă patru ori. Şi-au mai trecut numele pe tabelă Joyskim Dawa (min. 61), Musi (min. 70), Mamut (min. 80) şi Ianis Stoica (min. 83).

Golul gazdelor a fost reuşit de Pedro Rodriguez, în minutul 77.

Toni Petrea a trimis în teren ”unsprezecele”: A. Vlad – Ov. Popescu, Dawa, Haruţ, Radunovic – Edjouma, Olaru, Oct. Popescu – Cordea, Fl. Tănase, Fl. Coman. La pauză au mai intrat Târnovanu, Şut, Şuteu, Oaidă şi Ianis Stoica.

Florinel Coman are șanse mari să joace în returul dintre FCSB și Dunajska Streda din Conference League. Căpitanul FCSB s-a accidentat grav în tur, după ce a suferit o ruptură musculară....
Ce televiziune va transmite returul dintre FCSB și Dunajska Streda din Conference League
FCSB joacă meci decisiv, pentru calificarea în play-off-ul Conference League, cu slovacii de la Dunajska Streda. În tur, oamenii lui Becali au câștigat cu 1-0 și au prima șansă la...