FCSB - Farul: două decizii controversate ale arbitrilor din camera VAR "au aruncat în aer" meciul. Cum s-a terminat partida VIDEO

Luni, 05 Februarie 2024, ora 22:05
5300 citiri
FCSB și Farul au terminat la egalitate, scor 1-1

FCSB și Farul au încheiat la egalitate, scor 1-1. Golul egalizator al constănțenilor a fost marcat după un penalty controversat acordat în prelungiri. Un alt gol înscris de Farul a fost anulat de VAR pentru ofsaid, însă reluările nu au elucidat faza.

În fața a 17.000 de spectatori, FCSB și Farul au încheiat la egalitate, scor 1-1, de ziua lui Gică Hagi.

Primul gol al partidei a fost marcat după o centrare a lui Florinel Coman deviată de Cristi Ganea în proprie poartă în minutul 55.

În minutul 58 a avut loc prima fază controversată a partidei. Louis Munteanu a marcat în poarta lui Târnovanu, dar arbitrii din camera VAR au anulat golul pe motiv de ofsaid. Reluările prezentate nu au avut darul de a elucida faza, mai ales că Louis Munteanu este în afara careului mic, iar Dawa era în careul mic.

Farul a reușit în cele din urmă să egaleze. Centralul Horațiu Feșnic a fost chemat de arbitrii din camera VAR să analizeze faza la care Dawa l-a lovit în cap pe Mihai Popescu și s-a dictat penalty. Larie a transformat în minutul 90+4.

Dawa a ratat o ocazie uriașă în minutul 90+10 și meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Cu acest egal, FCSB pierde două lungimi, dar rămâne la 9 puncte în fața lui CFR Cluj și Rapid, iar cele două echipe "feroviare" au meci direct în etapa următoare.