FCSB e departe de calificare în bătălia cu ”vikingii”. Dezamăgire uriașă pe Arena Națională

Joi, 18 August 2022, ora 23:30
12666 citiri
FCSB joacă în Conference League

FCSB a evoluat, joi, de la ora 21.30, în compania formaţiei Viking FK din Norvegia, în turul play-off-ului pentru grupele Conference League.

Ca de obicei la ultimele meciuri, fanii FCSB-ului au luat cu asalt Arena Națională la meciurile de pe teren propriu. Astfel, meciul cu Viking s-a disputat cu ”casa închisă”, fiind vândute toate cele 30.000 de bilete, în condițiile în care FCSB a fost sancționată de UEFA cu închiderea peluzelor.

FCSB a avut un start de meci fantastic, cu gol marcat de Coman în minutul 3, dar norvegienii au egalat imediat. Apoi, după o nesincronizare defensivă a FCSB-ului, Viking a trecut în avantaj, 2-1, scor cu care s-a intrat la pauză.

Presiunea constantă a vicecampioanei României în repriza secundă nu s-a concretizat și pe tabelă, astfel că norvegienii au plecat cu o victorie mare de la București în vederea returului de joia viitoare.

Desfășurarea LIVE

*Final de meci, 1-2, în ciuda presiunii constante a FCSB-ului

*1-2 în minutul 80.

*Minutul 60, 1-2.

*Pauză, 1-2.

*2-1 pentru Viking în minutul 34, gol Bjorshol după o eroare de marcaj a roș-albaștrilor.

*Bară Edjouma în minutul 14.

*Viking egalează imediat, 1-1 în minutul 5, cu un șut din marginea careului.

*Gol FCSB în minutul 3, 1-0. Centrare Pantea, cap Miculescu în bară și reluare în poartă a lui Florinel Coman.

*A început meciul, 0-0.

*Fundașul dreapta Pantea e surpriza lui Nicolae Dică în echipa de start, în locul lui Vali Crețu.

*FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Edjouma - Cordea, Oct. Popescu, Fl. Coman - Miculescu

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....