Reactia lui Dica dupa ce Becali i-a cerut sa plece de la FCSB

Sambata, 22 Decembrie 2018, ora 22:37
15004 citiri

Nicolae Dica, inca antrenor al celor de la FCSB, s-a declarat surprins de reactia finantatorului Gigi Becali, cel care l-a atacat dur si i-a cerut sa plece de la echipa.

Referindu-se la derbiul cu CFR Cluj, Dica a remarcat ocaziile ratate de echipa sa, invinsa cu scorul de 2-0 sambata seara.

"Cred ca scorul este mincinos. Daca in prima repriza nu am avut ocazii importante, ei au marcat un gol din nimic. In schimb, in partea secunda am avut 5-6 ocazii mari si am dominat de la cap la coada", a spus Dica la Look.

In ceea ce priveste reactia vehementa a lui Becali, antrenorul s-a declarat surprins si a anuntat ca va discuta cu latifundiarul despre viitorul sau la FCSB.

"Nu stiam ca patronul mi-a cerut demisia, o sa am o discutie cu el. Da, am facut doua schimbari si am avut 3-4 ocazii mari, am fost aproape sa egalam. Timp avem pentru ca se vor injumatati punctele si ramanem la 3 distanta de CFR. Dar vom vedea ce se va intampla. Voi avea o discutie cu patronul, veti vedea ce se va intampla", a mai spus Dica.

Intrebat daca reactia lui Becali a venit pentru ca a ignorat o schimbare pe care acesta a ordonat-o pe final, tehnicianul a dat un raspuns de politician, sustinand ca el n-a primit niciun mesaj pentru ca nu are telefonul la el.

"Nu a venit niciun mesaj la mine ca eu nu stau cu telefonul pe banca."

In minutul 80 al partidei FCSB - CFR Cluj, camerele video l-au surprins pe Becali transmitandu-i lui Ionut Lutu cateva indicatii, pe care acesta le-a transmis la randul sau mai departe prin intermediul telefonului.

Doua minute mai tarziu, Dica a facut o dubla schimbare, scotandu-i pe Man si pe Morutan, exact modificarile pe care Becali i le-a reprosat vehement.

Pe finalul conferintei de presa, tehnicianul a admis tacit ca va pleca de la echipa.

"E cel mai greu moment din cariera, da. Visam ca atunci cand voi pleca de la o echipa sa o fac in alt mod, nu asa."

Discutia decisiva dintre Dica si Becali va avea loc sambata seara, insa sunt sanse mici ca antrenorul sa continue la echipa.

Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
AUR și partidul lui Șoșoacă, în scădere, în intenția de vot la alegerile europarlamentare. Cum arată topul, cu mai puțin de două luni înainte de alegeri SONDAJ
Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna...
#Dica demisie FCSB, #Dica dat afara FCSB, #Dica FCSB Becali demis , #Gigi Becali