Reactia lui Becali dupa remiza cu Dinamo: Castigam campionatul la 15 puncte diferenta!

Duminica, 29 Iulie 2018, ora 23:42
9486 citiri

Gigi Becali este in culmea fericirii dupa ce echipa sa, FCSB, a remizat spectaculos cu Dinamo.

Latifundiarul spune ca jocul elevilor lui Dica ii da mari sperante, el fiind sigur ca ilfovenii vor castiga titlul in Liga 1.

"E dezamagire pentru ca am primit gol in minutul 89. Trebuia sa plimbe mingea inca 2-3 minute si gata. A iesit cornerul ala, dar nu am ce sa le reprosez, atitudinea si valorea echipei s-au vazut. Ei au jucat din ambitie, au facut un meci frumos. Nu am ce sa reprosez echipei. Ce sa facem daca am primit patru goluri in doua meciuri, eu am spus ca imi place echipa, jocul, si nu vreau sa mai imbunatatim. S-a simtit lipsa si lui Pintilii, pentru ca primele doua goluri le-am primit tot acolo pe mijlocasii centrali. Cei de la Dinamo si-au dat viata azi, a iesit untul din ei.

E foarte bine, pe mine ma intereseaza joi, ma intereseaza 2-0 cu Rudar, ma intereseaza Europa League si daca mai apare altceva e treaba lor, dar e abia a doua etapa. Eu am incredere in echipa asta, o sa vedeti. Nu am ce sa critic, pot critica doar lipsa de maturitate. O echipa mare asta face, noua ne-a lipsit experienta, trebuia sa plimbam, nu sa avem corner in minutul 89. Cum sa nu fie Dinamo echipa de play-off? E Steaua, CFR, Craiova, Viitorul, si Dinamo e a cincea. Mai pot fi Botosani si Iasi. Eu zic ca daca vom juca asa, vom castiga campionatul la 15 puncte diferenta, dar daca jucam asa, cu daruire", a declarat Becali, citat de Telekomsport.

FCSB si Dinamo au remizat spectaculos, scor 3-3, in derbiul celei de-a doua etape a sezonului de Liga 1.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...