FCSB, eliminata din Europa League dupa o infrangere la scor pe terenul lui Lazio Roma

Joi, 22 Februarie 2018, ora 21:48
23312 citiri

FCSB a fost eliminata in 16-imile de finala din Europa League dupa o infrangere cu 5-1 pe terenul italienilor de la Lazio Roma.

Formatia lui Dica a castigat meciul de la Bucuresti cu 1-0, dar la Roma a facut doar act de prezenta.

Lazio a bagat aproape toti titularii, iar diferenta dintre cele doua echipe a fost ca de la cer la pamant.

In timp ce FCSB a avut multe maini moarte, in frunte cu fundasii si mijlocasii centrali, jocul lui Lazio a iesit perfect, iar formatia ros-albastra se poate declara multumita cu cele cinci goluri incasate.

Deschiderea scorului s-a produs inca din minutul 7, cand portarul Andrei Vlad a gresit si i-a permis lui Immobile sa inscrie din fata portii, pe coltul scurt.

FCSB a stat sus si le-a oferit multe spatii italienilor, care si-au creat ocazie dupa ocazie la poarta lui Vlad.

Golul de 2-0 a venit insa dintr-un corner, finalizat de Bastos cu o lovitura de cap, scapat din marcajul lui Dragos Nedelcu.

Pana la pauza, Immobile a reusit dubla, dupa ce Felipe Anderson s-a distrat cu Planici in banda stanga.

Dica a mutat la pauza, i-a scos pe Dragos Nedelcu si Florin Tanase, dar introducerea lui Lucian Filip si Florinel Coman nu a schimbat fata jocului.

Italienii au marcat din nou in minutul 51, dupa ce Felipe Anderson a anihilat defensiva ros-albastrilor si l-a invins pe Vlad cu un sut destul de moale.

Florinel Coman a avut o bara in repriza secunda, dar FCSB nu a avut forta necesara pentru a spera la mai mult.

In schimb, italienii au mai marcat o data in minutul 71, prin Immobile, dupa o noua greseala in lant in defensiva ros-albastrilor.

Golul de onoare al ros-albastrilor a venit abia in minutul 82, cand Gnohere a punctat cu noroc, la o faza in care portarul a respins in el si mingea a intrat in poarta.

Pentru formatia lui Dica urmeaza acum meciurile din campionat, care a devenit obiectivul primordial.

Urmatoarea confruntare va avea loc duminica, de la ora 20:45, cu Sepsi OSK.

LAZIO - FCSB 5-1

90+2 - Final de meci! FCSB este eliminata din Europa League!

90 - 2 minute suplimentare.

87 - Corner pentru FCSB, ramas si de aceasta data fara rezultat.

82 - GOL FCSB!!! Gnohere inscrie din fata portii cu ceva noroc! Sutul sau este aparat de portar, dar mingea se loveste de el si intra in poarta!

78 - Filip suteaza mult peste poarta de la 30 de metri si este fluierat de suporteri.

74 - Schimbare Lazio: Caicedo intra in locul lui Felipe Anderson.

71 - GOL LAZIO! Immobile reuseste tripla cu o reluare din fata portii, dupa o faza in care Felipe Anderson se distreaza cu defensiva ros-albastrilor!

68 - Schimbare Lazio: Murgia intra in locul lui Luis Alberto.

66 - Corner pentru FCSB, ramas insa fara rezultat dupa o centrare imprecisa a lui Man.

61 - Schimbare FCSB: Balasa intra in locul lui Gaman, accidentat.

56 - Inca o sansa mare pentru italieni. Vlad scapa mingea in fata, dar Lazio nu reuseste sa profite!

54 - Bara FCSB!!! Coman recupereaza in careul advers, dar sutul sau loveste bara laterala!

51 - GOL LAZIO! Felipe Anderson se distreaza cu apararea FCSB si inscrie cu un sut plasat langa bara!

46 - Se reia jocul!

Schimbari la FCSB: Lucian Filip si Florinel Coman intra in locul lui Dragos Nedelcu si Florin Tanase.

45+1 - Pauza!

43 - GOOL LAZIO!!! Italienii marcheaza din nou prin Immobile, printr-un sut puternic, langa bara!

41 - Felipe Anderson scapa singur spre poarta, insa trage in bratele lui Andrei Vlad.

39 - Benzar intervine bine in careu si blocheaza o minge din fata lui Immobile.

36 - GOOOL LAZIO!!! Nou-intratul Bastos marcheaza cu capul, dupa un corner executat din partea dreapta!!!

35 - Vlad scoate in corner un sut trimis din marginea careului.

33 - FCSB pleaca pe un contraatac periculos, dar arbitrul opreste faza pentru a-i acorda un cartonas galben lui Immobile pentru proteste

32 - Trei cornere la rand batute de Budescu, din care nu iese insa nimic.

30 - Basta vede cartonasul galben.

25 - Schimbare la Lazio: Bastos intra in locul lui Caceres, accidentat.

21 - Inca o sansa mare pentru Lazio! Immobile scapa din nou singur spre poarta, dar trage putin pe langa!

19 - Inca o ocazie mare pentru italieni! Felipe Anderson se distreaza cu Gaman, trimite la Immobile, dar acesta trage defectuos dintr-o pozitie ideala.

18 - Italienii pleaca pe contraatac, insa Parolo trage in Andrei Vlad!

13 - Tanase reia slab cu capul in bratele portarului.

11 - Ce sansa!!! Combinatie buna intre Man si Gnohere, finalizata de Budescu printr-un sut peste poarta din 12 metri!

7 - GOL LAZIO! Immobile inscrie din fata portii dupa o greseala de marcaj in defensiva! Si portarul Vlad putea face mai mult, practic a trecut prin el mingea!

6 - Prima ocazie a italienilor! Immobile scapa singur in careu, dar trage putin peste poarta.

4 - Budescu trage mult peste poarta din lovitura libera de la peste 30 de metri.

3 - Pasa lunga spre Budescu, dar mijlocasul de la FCSB nu reuseste sa ajunga la timp la minge desi se afla intr-o pozitie buna.

1 - A inceput meciul!

Info:

Lazio: Strakosha - Patric, De Vrij, Caceres - Basta, Parolo, Lucas Leiva, Luis Alberto, Lulici - Felipe Anderson - Immobile

Rezerve: Guerrieri, Nani, Bastos, Caicedo, Milinkovici-Savici, Marusici, Murgia

FCSB: Vlad - Benzar, Gaman, Planici, Morais - Nedelcu, Teixeira - Man, Budescu, Fl. Tanase - Gnohere

Rezerve: Stancioiu, Balasa, Filip, Momcilovici, Coman, Ov. Popescu, Cr. Tanase

In prima mansa, de la Bucuresti, FCSB s-a impus cu 1-0 dupa golul marcat de Harlem Gnohere.

FCSB nu poate conta in aceasta partida pe Mihai Pintilii, Denis Alibec, Gabriel Enache si Ionut Larie.

Jucatorii de la FCSB au o prima de 20 de mii de euro in cazul in care vor reusi sa o elimine pe Lazio Roma.

Tragerea la sorti pentru stabilirea meciurilor din optimile de finala va avea loc vineri.

Meciul este televizat de posturile Pro TV, Telekom Sport si Look TV.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
#Lazio FCSB, #Lazio FCSB LIVe, #Lazio FCSB direct, #televizare Lazio FCSB, #cine transmite Lazio FCSB, #Lazio FCSB Europa League, #FCSB live Europa League , #meciuri