FCSB se califica in sferturile de finala din Cupa Romaniei

Marti, 29 Octombrie 2019, ora 22:54

FCSB s-a calificat in sferturile de finala din Cupa Romaniei dupa ce a invins Universitatea Cluj in deplasare, scor 1-0.

Bogdan Vintila a menajat mai multi jucatori in aceasta partida, iar acest lucru si-a pus amprenta asupra evolutiei ros-albastrilor.

Desi inceputul de joc a fost foarte bun pentru gruparea bucuresteana, U Cluj a ratat numeroase ocazii de a marca.

Scorul a fost deschis in minutul 12, cand Ioan Hora a punctat superb din lovitura libera din marginea careului.

Din acel moment, U Cluj a devenit tot mai periculoasa si a ratat multe ocazii la poarta lui Andrei Vlad.

FCSB a reusit insa sa mentina scorul si s-a calificat in sferturile de finala. Mai mult, in minutul 87 Florin Tanase a ratat o lovitura de la 11 metri.

Pentru ros-albastri urmeaza acum meciul din Liga 1 cu Sepsi OSK, programat duminica de la ora 20:30.