Reactia lui Alibec dupa meciul de vis cu Astra

Vineri, 07 Aprilie 2017, ora 08:49
3394 citiri

Denis Alibec marturiseste ca simte ca a facut un meci mare impotriva fostei sale echipe, Astra, in play-off-ul Ligii 1.

Cu doua goluri si o pasa de gol superba in mai putin de o repriza, atacantul a fost omul meciului.

"Chiar daca am jucat 35 de minute, cred ca am facut un meci mare si mi-am ajutat echipa cat am putut. A fost un sentiment unic sa joc contra echipei pentru care am evoluat atata timp, dar acum sunt intr-o noua etapa in viata mea si trebuie sa-mi fac treaba cat mai bine pentru Steaua", a declarat Denis Alibec la conferinta de presa.

Intrebat cat de grava este accidentarea care l-a fortat sa paraseasca terenul in minutul 35, varful a explicat ca a simtit "o mica intepatura la inghinali" si ca a preferat sa nu riste.

FCSB a castigat clar derbiul cu Astra din Liga 1, scor 3-0, primele doua goluri fiind inscrise de Denis Alibec. Tot atacantul a pasat decisiv la golul al treilea, marcat de Florin Tanase.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Alibec FCSB Astra, #Alibec goluri FCSB, #Alibec accidentat Astra FCSB , #meciuri