FCSB face inca un pas gresit in Liga 1

Sambata, 22 Februarie 2020, ora 21:57
7888 citiri

FCSB s-a incurcat, sambata seara, pe teren propriu, de Chindia Targoviste, in ultima etapa (a 26-a) a sezonului regulat din Liga 1.

1-1 a fost scorul intalnirii de pe Arena Nationala, oaspetii restabilind egalitatea in minutul 90.

Andrei Miron, aflat la debutul pentru FCSB dupa transferul de la Botosani, a marcat pentru "ros-albastri" in minutul 14, cu o lovitura de cap dupa un corner.

Egalarea gazdelor a venit in ultimul minut, cand Dangubic a inscris tot cu capul.

La FCSB si-a facut debutul si atacantul Adrian Petre, adus saptamana aceasta de la Esbjerg fB.

Pentru gruparea antrenata de Bogdan Vintila e cel de-al treilea meci consecutiv fara victorie.

3 e locul ocupat de FCSB in clasamentul Ligii 1, cu 44 de puncte, la 5 puncte in spatele primei clasate, CFR Cluj, care are si un meci mai putin disputat.

De partea cealalta, Chindia Targoviste a ajuns la 25 de puncte si ocupa locul 10 in ierarhia Ligii 1.

FCSB: Vlad - Cretu, Miron, Planic, Soiledis - Olaru, Nedelcu, Tanase - Popa, Petre, Coman.

Antrenor: Bogdan Vintila.

Chindia Targoviste: Moldovan - Martac, Benga, Pitian, Corbu - Barbu, Rata, Bic, Piftor - Ivancic, Berisha.

Antrenor: Viorel Moldovan.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Nicuşor Dan anunţă că şefa ASSMB va fi înlocuită din funcție. „Oare ce crede cetăţeanul român”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan a declarat joi, 28 martie, că şefa Administraţiei Spitalelor şi Serviciilor Medicale Bucureşti, Gabriela Sivache, va fi înlocuită din funcţie, pentru că...
Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...