Andrei Cordea, eroul FCSB-ului în meciul cu Șahtior: ”E o senzație care nu se poate descrie”

Vineri, 23 Iulie 2021, ora 09:30
3037 citiri
Andrei Cordea

FCSB a învins formaţia kazahă Şahtior Karaganda cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa Conference League la fotbal.

Vicecampioana României s-a impus la limită, prin golul marcat de Andrei Cordea (38).

”Mă bucur că toată munca mea de până acum am răsplătit-o. E o senzație care nu se poate descrie. E prima dată când întâlnesc așa suporteri minunAți și sunt bucuros că joc la o asemenea echipă.

Eu cred că sunt un jucător polivalent, pot să joc pe partea dreaptă, dar pot să joc și fundaș stânga. Visul meu este să marchez în continuare și să câștigăm titlul”, a spus Andrei Cordea la Pro X.

Emiliano Martinez a primit două cartonaşe galbene la meciul Lille – Aston Villa. De ce nu a fost eliminat?
Portarul echipei Aston Villa, Emiliano Martinez, a primit al doilea cartonaş galben la meciul câştigat la lovituri de departajare în faţa formaţiei Lille, în sferturile de finală ale...
Ce a făcut Răzvan Lucescu în Conference League. Toate rezultatele serii
Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, pe teren propriu, scor 0-2, meciul din manşa secundă a sferturilor Conference League, disputat...