FCSB a invins la Botosani si pastreaza prima sansa la titlul de campioana. Oamenii lui Becali au decis meciul intr-o repriza

de Teodor Serban
Duminica, 28 Februarie 2021, ora 22:32

Formatia FCSB a invins, duminica seara, in deplasare, cu scorul de 2-0, echipa FC Botosani, intr-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Tanase '55 si Olaru '66.

FC Botosani: Hankici - Braun (Patache '73), Chindris, Seroni, Tiganasu - Papa, Rodriguez, Ed. Florescu (Fili '46) - Caia (Roman '9, Toutouh '88)), Al Mawas, Keyta (Askovski '73). Antrenor: Marius Croitoru

FCSB: A. Vlad - Harut (Cristea '46), Ov. Popescu, A. Miron, Radunovic - Morutan, Sut, Olaru - Oct. Popescu (Oaida '72), Fl. Tanase, Fl. Coman (Vukusic '85). Antrenor: Anton Petrea

Cartonase galbene: Florescu '4, Papa '55, Seroni '86 / Olaru '15, Coman '59, Radunovic '67

Arbitri: Ovidiu Hategan - Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe - Andrei Antonie

Observator: Liviu Ciubotariu