FCSB castiga la Botosani cu un om in minus

Sambata, 09 Noiembrie 2019, ora 22:22
10349 citiri

FCSB a obtinut o victorie extrem de importanta in etapa cu numarul 16 din Liga 1, pe terenul celor de la FC Botosani, si s-a apropiat de podiumul campionatului.

Echipa din Berceni s-a impus cu scorul de 2-0 chiar daca a jucat minute bune in inferioritate numerica.

Partida de sambata a fost precedata de un mic razboi al declaratiilor intre cei doi patroni, iar asta s-a vazut si in desfasurarea ostilitatilor de pe teren.

Fara Roman, lasat in tribune din cauza unei clauze pusa de cei de la FCSB in acordul sau de transfer la Botosani, moldovenii au fost mai periculosi in primele minute, surprinzand cumva vicecampioana.

Ongenda a fost aproape de gol cu un sut fenomenal, ce a lovit transversala, insa pana la urma oaspetii au fost cei care au marcat.

Coman a inscris superb din lovitura libera pe coltul scurt, cu largul concurs al portarului Pap.

In partea secunda am avut doua evenimente notabile, eliminarea lui Planic din minutul 64, pentru cumul de cartonase galbene, si golul lui Gnohere. "Bizonul" a fost lasat singur cu portarul dupa o pasa excelenta a lui Tanase si a reusit sa inscrie fara probleme.

FCSB ajunge la 10 meciuri fara infrangere si se apropie la un singur punct de podiumul Ligii 1.

Desfasurarea meciului:

Min.90+3 Finalul partidei!

Min.83 Cei de la FCSB reusesc sa fragmenteze foarte bine partida in acest final.

Min.74 GOOOL FCSB! Gnohere tasneste de la limita offside-ului, receptioneaza pasa lui Tanase si inscrie!

Min.70 Se joaca numai in jumatatea echipei lui Becali.

Min.64 ELIMINARE FCSB! Planic vede al doilea galben si e trimis la cabine.

Min.55 Sut al lui Keyta in plasa laterala!

Min.52 Gazdele incep din nou in ofensiva.

Min.46 Incepe repriza secunda.

Schimbare FCSB: Gnohere intra in locul lui Hora.

____________________

Min.45+1 Finalul primei reprize.

Min.40 Joc destul de fragmentat dupa reusita lui Coman.

Min.31 GOOOL FCSB! Coman inscrie cu un sut excelent din lovitura libera!

Min.28 BARA BOTOSANI! Ongenda suteaza superb din lovitura libera, balonul izbeste transversala!

Min.25 Faza frumoasa facuta de Coman, insa jucatorul FCSB nu reuseste sa finalizeze.

Min.20 Ne apropiem de jumatatea primei reprize si nu avem pana acum ocazii clare.

Min.8 Cei de la FCSB par usor surprinsi de debutul agresiv de meci al gazdelor.

Min.1 Fluier de start al partidei!

ECHIPELE DE START

FC BOTOSANI: Pap - Harut, Miron, Chindris, Tiganasu - Papa, Rodriguez - Ashkovski, Ongenda, Keyta - Chalkiadakis

REZERVE: Brinza, Kolesovs, Patache, Cascini, Andronic, Moussa, Ofosu

ANTRENOR: Marius Croitoru

FCSB: Balgradean - Cretu, Planic, Cristea, Pantiru - O. Popescu. D. Nedelcu - Man, F. Tanase, F. Coman - Hora

REZERVE: A. Vlad - Manea, Gnohere, Morutan, Soiledis, Vina, Chorbadzhiyski

ANTRENOR: Bogdan Vintila

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#FCSB Botosani Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate, #FCSB rezultat Liga 1 , #stiri FCSB