Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dica l-a sfidat pe Becali: Ordinul primit la pauza meciului cu Rapid Viena pe care antrenorul nu l-a ascultat

Sambata, 01 Septembrie 2018, ora 09:01
13002 citiri

Gigi Becali a pus mana pe telefon la pauza meciului cu Rapid Viena si l-a sunat pe Mihai Stoica, dorind sa-i transmita lui Nicolae Dica schimbarea ce trebuie facuta in startul partii secunde.

FCSB o conducea cu 2-0 pe Rapid Viena, iar Gigi Becali a ordonat ca mijlocasul dreapta Mihai Roman, care oferise o pasa decisiva si marcase un gol, sa fie scos de pe teren pentru a adopta o tactica mai defensiva.

Dica nu a ascultat insa ordinul lui Becali si a preferat sa-l tina pe Roman pe teren pana in minutul 74.

"Dica a gresit, trebuia sa inchida jocul in repriza a doua. Eu am vorbit la pauza sa-l scoata pe Roman si sa bage un jucator mai proaspat. Dar uite ca nu s-a intamplat asta", a spus Becali la Digi Sport.

La pauza meciului, Becali i-a mai transmis lui Mihai Stoica sa discute cu portarul Andrei Vlad pentru a-i cere "sa renunte la circ" si sa fie serios.

Amintim ca FCSB a fost eliminata in play-off-ul Europa League de formatia austriaca Rapid Viena. Formatia lui Nicolae Dica s-a impus in returul de pe National Arena cu 2-1, dar austriecii au castigat prima mansa cu 3-1.

In aceste conditii, formatia lui Nicolae Dica rateaza pentru a doua oara in ultimii 14 ani prezenta in grupele unei competitii europene. Ultima data s-a intamplat tot cu Dica in staff, ca secund al lui Mirel Radoi.

De asemenea, Romania nu va avea nicio echipa in grupele competitiilor europene in acest sezon.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...