Dramatism total! FCSB a jucat 82 de minute cu om în plus contra Chindiei. Ce s-a întâmplat la ultima fază a meciului

Vineri, 01 Octombrie 2021, ora 23:10
8203 citiri
Constantin Budescu

Formaţia FCSB a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii 1, în care a marcat din penalty la ultima fază a jocului, conform news.ro.

În minutul 8, de la Chindia a fost eliminat Kocic. FCSB a marcat prin Budescu, în minutul 90+7, dintr-un penalty acordat pentru un henţ în careu.

Chindia: Căbuz – T. Căpuşă (Ioniţă ’85), Celea, Iacob, Dinu (Corbu ’10) – Dulca, Kocic – D. Popa, C. Şerban, Popadiuc – Florea (Martac ’79). Antrenor: Emil Săndoi

FCSB: A. Vlad – V. Creţu (Haruţ ’87), Vinicius, Miron, Radunovic – Ov. Popescu (Oaidă ’81), Şut (Budescu ’46), Olaru – Cordea, Keşeru (V. Gheorghe ’70), I. Stoica. Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Florea ‘9, Popadiuc ’25, Corbu ’82, Iacob ‘90+5 / Radunovic ’21, Ov. Popescu ’69, Olaru ’71, Budescu ’81, V. Gheorghe ‘88

Cartonaş roşu: Kocic ‘8

Arbitri: Lucian Rusandu – Bogdan Gheorghe, Imre-Laszlo Bucsi – Iulian Dima

Observator: Alexandru Deaconu

Ciprian Marica este uimit de transferul vedetei FCSB: Nu pot să cred
Întrebat despre transferul extremei FCSB la prima clasată în Qatar, Ciprian Marica, acționar minoritar la Farul Constanța este surprins de acest transfer în ciuda salariului mare pe care îl...
Pe cine sună Meme Stoica primul dacă FCSB câștigă titlul. Ce zice el, aia facem!
FCSB este aproape de a câștiga titlul după mulți ani iar mai mulți jucători din echipă sunt în vizorul selecționerului Edi Iordănescu pentru Campionatul European din Germania....