Catastrofă pentru FCSB în Conference League! E cea mai mare rușine din istoria clubului lui Becali. Vedeta Moruțan și-a ”îngropat” echipa

Joi, 29 Iulie 2021, ora 18:36
20100 citiri
FCSB joacă în Conference League

Meciul Şahtior Karagandy (Kazahstan) - FCSB, din manşa secundă a turului doi preliminar al Conference League, s-a disputat, joi, în Armenia, la Erevan.

Această decizie a fost luată odată cu introducerea Kazahstanului pe lista roşie, ca urmare a creşterii numărului de infectări cu Sars-CoV-2 din această ţară.

Meciul a început la ora 16:00 (ora României), pe Stadionul Vazgen Sargsyan, din Erevan. În partida tur, FCSB s-a impus cu 1-0, graţie golului înscris de Andrei Cordea, în minutul 38.

Returul din Armenia a fost catastrofal pentru FCSB. Roș-albaștrii erau calificați la finalul primelor 90 de minute, dar au primit golul de 2-1 în prelungirile dictate de arbitru.

Pentru că nu se mai aplică regula golului marcat în deplasare, s-a intrat în prelungiri, iar scorul de 2-1 s-a menținut până în minutul 120. La penalty-uri, Moruțan a fost singurul care a ratat, iar FCSB părăsește Conference League încă din al doilea tur preliminar.

Desfășurarea LIVE:

*5-3 pentru Șahtior, Moruțan a fost singurul jucător de la FCSB care a ratat de la 11 metri.

*S-a ajuns la penalty-uri de departajare.

*2-1 după prima repriză de prelungiri.

*2-1 după 90 de minute, se intră în prelungiri pentru că nu se mai aplică regula golului marcat în deplasare.

*Dezastru în prelungirile partidei pentru FCSB. După ce au avut o bară, cei de la Șahtior marchează golul de 2-1.

*Gol FCSB, prin Florinel Coman, cu o execuție elegantă, în minutul 76.

*1-0 în minutul 60.

*Florinel Coman e introdus în repriza secundă.

*1-0 la pauză pentru Șahtior.

*FCSB are trei șanse bune de a marca, inclusiv o bară prin Tănase. Rămâne 1-0 în minutul 30.

*1-0 pentru Șahtior în minutul 11, după o gafă a portarului Vlad, care scapă mingea la un adversar.

*Echipa de start a FCSB-ului: Vlad - V. Crețu, Al. Crețu, Vucur, Radunovic - Moruțan, Ov. Popescu, Fl. Tănase - Cordea, Ondrasek, Oct. Popescu

Ungaria revine la Jocurile Olimpice după 12 ani. Toate echipele calificate
Echipele masculine de handbal ale Spaniei, Sloveniei, Croaţiei, Germaniei, Norvegiei şi Ungariei au obţinut biletele pentru Jocurile Olimpice de la Paris, la finalul celor trei turnee...
Verdictul lui Adrian Porumboiu după FCSB - Sepsi: „Cu permisiunea dumneavoastră o să spun ceva...”
FCSB a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-1 (2-1), duminică seara, pe Arena Naţională, în prima etapă a fazei play-off a Superligii de fotbal. Liderul a deschis scorul...