Catastrofă pentru FCSB în Conference League! E cea mai mare rușine din istoria clubului lui Becali. Vedeta Moruțan și-a ”îngropat” echipa

Joi, 29 Iulie 2021, ora 18:36
20117 citiri
FCSB joacă în Conference League

Meciul Şahtior Karagandy (Kazahstan) - FCSB, din manşa secundă a turului doi preliminar al Conference League, s-a disputat, joi, în Armenia, la Erevan.

Această decizie a fost luată odată cu introducerea Kazahstanului pe lista roşie, ca urmare a creşterii numărului de infectări cu Sars-CoV-2 din această ţară.

Meciul a început la ora 16:00 (ora României), pe Stadionul Vazgen Sargsyan, din Erevan. În partida tur, FCSB s-a impus cu 1-0, graţie golului înscris de Andrei Cordea, în minutul 38.

Returul din Armenia a fost catastrofal pentru FCSB. Roș-albaștrii erau calificați la finalul primelor 90 de minute, dar au primit golul de 2-1 în prelungirile dictate de arbitru.

Pentru că nu se mai aplică regula golului marcat în deplasare, s-a intrat în prelungiri, iar scorul de 2-1 s-a menținut până în minutul 120. La penalty-uri, Moruțan a fost singurul care a ratat, iar FCSB părăsește Conference League încă din al doilea tur preliminar.

Desfășurarea LIVE:

*5-3 pentru Șahtior, Moruțan a fost singurul jucător de la FCSB care a ratat de la 11 metri.

*S-a ajuns la penalty-uri de departajare.

*2-1 după prima repriză de prelungiri.

*2-1 după 90 de minute, se intră în prelungiri pentru că nu se mai aplică regula golului marcat în deplasare.

*Dezastru în prelungirile partidei pentru FCSB. După ce au avut o bară, cei de la Șahtior marchează golul de 2-1.

*Gol FCSB, prin Florinel Coman, cu o execuție elegantă, în minutul 76.

*1-0 în minutul 60.

*Florinel Coman e introdus în repriza secundă.

*1-0 la pauză pentru Șahtior.

*FCSB are trei șanse bune de a marca, inclusiv o bară prin Tănase. Rămâne 1-0 în minutul 30.

*1-0 pentru Șahtior în minutul 11, după o gafă a portarului Vlad, care scapă mingea la un adversar.

*Echipa de start a FCSB-ului: Vlad - V. Crețu, Al. Crețu, Vucur, Radunovic - Moruțan, Ov. Popescu, Fl. Tănase - Cordea, Ondrasek, Oct. Popescu

Super-performanță în Kenya. Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice
Atleta Bianca Ghelber s-a calificat, sâmbătă, la Jocurile Olimpice de la Paris, după ce şi-a îndeplinit baremul la o competiţie de la Nairobi, în Kenya, unde a reuşit cea mai bună...
Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...