Jucatorii celor de la FCSB au primit critici dure din partea galeriei. Discursul liderului Peluzei Nord, dupa un nou rezultat slab

Duminica, 23 Februarie 2020, ora 10:40
4817 citiri

Fotbalistii celor de la FCSB au fost dur luati in colimator si criticati de galeria Peluzei Nord dupa inca un meci foarte slab facut in Liga 1, scor 1-1 sambata seara cu cei de la Chindia Targoviste, in ultima etapa a sezonului regular.

Un egal smuls de oaspeti in minutele de prelungire, dupa inca o evolutie mult sub asteptari a stelistilor, care rar au avut ocazii de gol dupa reusita lui Miron din minutul 14.

FCSB face inca un pas gresit in Liga 1

Dupa partida, jucatorii in rosu si albastru au mers sa aplaude galeria, care insa le-a strigat minute bune: "Rusine, rusine, rusine sa va fie!". A luat apoi cuvantul seful PN, Gheorghe Mustata care le-a tinut un discurs foarte dur jucatorilor: "Ascultati! Nu se poate asa ceva, nu se poate! La meciul cu Dinamo, la fel. Am venit 9.000 de oameni ca sa facem atmosfera. 9.000!!! Si acum nu-i bati nici pe astia?! Lasati-va de fotbal! Bai, ce faci? Faceti ce face Morutan sau alte chestii? Nu va e rusine? Va bateti joc de noi, de toti?", a fost reactia lui Mustata, recent eliberat din penitenciar si proaspat intors ca sef de galerie al Peluzei Nord.

Imagini VIDEO cu reactia fanilor la adresa jucatorilor FCSB le puteti urmari aici.

In 2020, FCSB a strans 5 puncte doar in 5 partide, partide in care a obtinut doar o singura victorie, 2-1 in restanta cu Voluntari. Au fost alte 2 egaluri, cu codasele Clinceni si Targoviste, plus doua infrangeri in meciuri cheie, cu Dinamo si CFR.

Stelistii pot incheia pe 5 sezonul regular din Liga 1, daca Botosani si Astra isi castiga meciurile din ultima runda, iar CFR se poate desprinde la 8 puncte daca va invinge pe Craiova duminica seara, meci LIVE pe Ziare.com de la ora 20.

Gigi Becali a stabilit un termen limita pentru antrenorul Bogdan Vintila, dupa remiza lui FCSB: O sa il mai las un singur meci

In conditiile in care FCSB ar termina pe 4 sezonul regular, ar putea evolua in prima etapa din play-off chiar cu campioana CFR Cluj.

D.A.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#reactie sef de galerie Peluza Nord, #jucatori FCSB criticati dur galerie egal , #stiri FCSB