Craiova lui Mititelu speră în continuare la play-off. Răsturnare de scor în meciul cu Voluntari

Luni, 20 Februarie 2023, ora 22:27
2401 citiri
FCU Craiova a câștigat meciul cu Voluntari

Formaţia FC U Craiova 1948, patronată de Adrian Mititelu, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Voluntari, în ultimul meci al etapei a XXVI-a din Superligă.

Pentru craioveni au marcat Bahassa '54, Nemec '61 (autogol), iar pentru FC Voluntari a punctat Damaşcan '24.

U Craiova 1948: Gurău - R. Negru (Paramatti '46), Duarte, Henriques, Matheus - D. Albu, Vl. Achim (Van Durmen '89) - Baeten, Bauza, Bahassa (Ganea '89) - Chiţu (Piccolomo '79). Antrenor: Nicolo Napoli

FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho (Costin '74), Matricardi, Armaş - Lopes (Dumiter '83), Răduţ, Tavares (Voican '90+2), Raţă (Merloi '74), Aliji - Nemec, Damaşcan (Florea '83). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Cartonase galbene: Achim '80, Bauza ' 90+5, Van Durmen '90+6 / Florea '84, Matricardi '90, Dumiter '90+3

Arbitri: Marcel Bîrsan – Mihai Marius Marica, Andrei Constantinescu – Rareş George Vidican

Arbitri VAR: Szabolcs Kovacs, Florin Andrei

Observatori: Eduard Dumitrescu, Dan Potocianu

În clasament, U Craiova 1948 ocupă locul 7, cu 33 de puncte, în condițiile în care Sepsi, ocupanta locului 6, ultimul care permite accesul în play-off, are 38 de puncte.

Lider este Farul, cu 55 de puncte, urmata de CFR Cluj, cu 53 de puncte, şi de FCSB, cu 48 de puncte.

FC Voluntari - FCU Craiova, meci crucial în lupta pentru supraviețuire. Echipa care a jucat cu om în plus aproape tot meciul
Echipa FC Voluntari a încheiat la egalitate cu FC U Craiova 1948, scor 0-0, marţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Echipa ilfoveană a rămas cu un jucător mai puţin din...
Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...