FCU Craiova rămâne lider în play-out-ul Superligii din România

Sambata, 29 Aprilie 2023, ora 06:18
1474 citiri
FCU Craiova e pe primul loc in Superliga Romaniei FOTO facebook

FCU Craiova a învins vineri, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Chindia Târgovişte într-un meci din etapa a 6-a a play-out-ului Superligii.

Gazdele au avut o primă mare ocazie în minutul 45, când Celea a scos din faţa porţii şutul lui Albu, faza continuat, iar Mascarenhas a centrat de pe stânga, în careu, de unde Baeten a reluat în plasă cu un voleu superb.

Dragoş Albu a ratat un penalti pentru Craiova, în minutul 65, şutul său fiind apărat de Căbuz.

FCU Craiova este pe locul 1 în play-out, cu 31 de puncte, în timp ce Chindia se află pe locul 7, cu 22 de puncte.

FCU CRAIOVA: Gurău - R. Negru, Duarte, Danny Henriques, Mascarenhas – Asamoah (Piccolomo 72), D. Albu – Baeten (G. Ganea), Bauza, Van Durmen (Bahassa 68) - A. Chiţu (A. Huyghbaert). ANTRENOR: Nicolo Napoli

CHINDIA: Căbuz - Căpuşă, Celea, Corinus, Boldor (C. Dinu 38) - Perianu, Vorobjovas (S. Buş 60) - Neguţ (A. Şerban 83), Popadiuc, D. Dumitraşcu - D. Popa. ANTRENOR: Toni Petrea

Cartonaşe galbene: Asamoah 14 / Celea 63, C. Dinu 70)

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#FCU Craiova, #superliga romania, #meci, #victorie, #Chindia, #echipa , #stiri fotbal