Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Antrenorul Pandurilor reactioneaza dupa infrangerea dramatica din Europa League

Joi, 07 Noiembrie 2013, ora 22:57
2498 citiri

Antrenorul celor de la Pandurii Targu Jiu, Cristi Pustai, a reactionat dupa ce formatia sa a pierdut intalnirea cu Fiorentina, din grupele Europa League.

"Profesorul" este destul de nemultumit de prestatia elevilor sai si spune ca acestia trebuie sa ajunga la un alt nivel pentru a le face fata adversarilor puternici.

"O seara trista. Ne trebuie mai mult ca sa ajungem la performanta. Trebuie sa fim mai disciplinati, sa facem acest lucru tot meciul. Sa fim foarte responsabili de actiunile pe care le avei si de zonele pe care trebuie sa le acoperim. Si sa invatam din greseli. Parca si jucatorii straini devin replici ale romanilor.

Noi cu atitudine buna am reusit sa ii tinem 80 de minute, dar ne-am inecat la mal", a spus Cristi Pustai pentru Dolce Sport.

Pandurii, invinsa in prelungiri de Fiorentina (Video)

Pandurii Targu Jiu a pierdut meciul cu Fiorentina, din grupele Europa League, scor 1-2.

Eric a deschis scorul cu o "foarfeca" de zile mari, insa italienii au intors rezultatul in ultimele cinci minute ale partidei.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Pustai Pandurii Fiorentina, #Pandurii Fiorentina rezultat, #Pandurii Fiorentina Europa League , #Europa League