Florin Andone, bucurie de nedescris după ce a marcat din nou în Spania FOTO

Duminica, 27 Noiembrie 2022, ora 08:50
1872 citiri
Florin Andone

Atacantul român Florin Andone a marcat un gol pentru Las Palmas, care a învins-o pe CD Tenerife cu scorul de 3-1, sâmbătă seara, pe teren propriu, în etapa a 17-a a ligii secunde spaniole de fotbal.

Andone, intrat pe teren în minutul 61, a înscris în minutul 89 al partidei, după ce Pejino reuşise o dublă pentru gazde (39, 57).

Golul de onoare al oaspeţilor a fost reuşit de Mohammed Dauda (90+3).

Andone are două goluri marcate în şase partide în acest sezon.

Clasament

1. CD Alaves 34 puncte

2. UD Las Palmas 31

3. Burgos CF 30 (16 jocuri)

4. Levante UD 27 (16)

5. SD Eibar 27 (16)

Victoria lui Las Palmas în derby-ul Canariei a fost celebrată ca un mare succes de fotbaliștii gazdelor care luptă pentru promovare.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...