Florin Andone a marcat un gol intr-un meci de-a dreptul nebun din Primera Division

Sambata, 27 Ianuarie 2018, ora 17:23
4067 citiri

Florin Andone a marcat sambata cel de-al 6-lea sau gol din acest sezon.

Atacantul roman a punctat pentru 2-0 in intalnirea pe care echipa sa, Deportivo La Coruna, a disputat-o pe teren propriu cu Levante, in etapa a 21-a din Primera Division.

2-2 a fost scorul intalnirii dintre Deportivo La Coruna si Levante.

Reusita lui Andone a venit in mintutul 45, cu un sut din interiorul careului, dupa o centrare a lui Gil.

Au mai marcat Lopez (min.19) pentru gazde, respectiv Ivi Lopez pentru oaspeti pe final de meci, in minutele 80 si 84.

Din minutul 34, Depor a evoluat cu un jucator in minus, dupa ce Celso Borges a primit cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

Partida a fost plina de duritati, centralul aratand, pe langa cele pirimite de Borges, alte 11 cartonase galbene.

18 (retrogradant) e locul ocupat de Deportivo La Coruna in clasamentul din Primera Division.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...