Florin Andone este criticat de un mare atacant al Generatiei de Aur: Nu are simtul golului

Duminica, 21 Ianuarie 2018, ora 22:29
5720 citiri

Atacantul roman Florin Andone a fost aspru criticat de un fost mare atacant roman, membru al Generatiei de Aur cu care a bifat turneul final al CM din 1994, gazduit de SUA.

Titular in Real - Deportivo 7-1, Andone a ratat doua mari sanse de gol si a fost inlocuit in minutul 79:

Real Madrid ii administreaza o mare umilinta echipei lui Andone in Spania

Dupa acest meci, Florin Radu Raducioiu l-a criticat pe roman, spunand despre acesta ca nu are simtul portii si al golului: "Nu vreau sa-l critic, dar sa ai doua ocazii intr-un minut si sa nu dai un gol...Stiu ce inseamna sa ratezi, dar nu e normal. Nu are acel simt al portii, al golului. La acea faza din minutul 70 trebuia sa dea gol", puncta fostul mare atacant al lui Milan pentru TelekomSport.

Fostul dinamovist a evoluat si in Spania, pentru Espanyol, intre 1994 - 1997.

Andone a fost aproape de o despartire de Deportivo in aceasta iarna, avand oferta de la Brighton din Premier League, dar clubul nu l-a vandut.

D.A.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Andone criticat dur de Raducioiu, #Raducioiu critici aspre Florin Andone Depor , #stiri Florin Andone