Florin Andone o salveaza pe Brighton in Cupa Angliei cu un gol spectaculos

Joi, 07 Februarie 2019, ora 07:29
6616 citiri

Florin Andone a fost decisiv pentru Brighton in Cupa Angliei, el marcand golul care a permis echipei sale sa revina si sa se impuna in fata celor de la West Bromwich Albion.

Internationalul roman a punctat in minutul 82 si a egalat la unu, dupa ce WBA deschisese scorul cu numai cinci minute mai devreme, prin Kyle Bartley.

Andone a inventat practic un gol profitand de o pasa gresita. S-a luptat cu un adversar pe care a reusit sa il domine fizic, l-a driblat scurt pe un altul, dupa care a punctat cu un sut plasat.

La 1-1 s-a intrat in prelungiri, acolo unde golgheterul lui Brighton, Murray, a marcat de doua ori si a adus calificarea.

Brighton va evolua astfel in turul al cincilea din Cupa Angliei.

In ceea ce il priveste pe Florin Andone, lucrurile par ca incep sa se aseze, romanul fiind pastrat la gruparea din Premier League in ciuda zvonurilor care il dadeau ca si vandut in aceasta iarna, iar rezultatele se vad.

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
#Andone gol Brighton, #Andone gol Anglia, #Andone rezultate Brighton Anglia , #stiri Florin Andone