Florin Andone, pe val in Spania! Al saselea gol marcat pentru roman la Deportivo

Duminica, 18 Decembrie 2016, ora 20:32
5783 citiri

Florin Andone a marcat un nou gol pentru echipa sa Deportivo La Coruna, care evolueaza duminica in compania celor de la Osasuna, in runda curenta a campionatului spaniol de fotbal, Primera Division.

Andone a marcat cu capul in minutul 7, dupa o minge care a venit centrata din corner. Este al 6-lea gol pentru roman la Depor, care este in mare forma la gruparea in alb si albastru.

Atacantul de 23 de ani este la al 16-lea meci jucat pentru Depor.

Vestea buna este ca romanul a marcat aceste 6 goluri in ultimele 6 meciuri de campionat, avand o medie asadar de un gol marcat pe meci.

In acest moment, Deportivo are 2-0 la pauza cu cei de la Osasuna, al doilea gol fiind marcat de olandezul Babel.

Depor urca pe 15 in clasament daca va castiga, cu 16 puncte.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Andone gol dupa gol Spania, #Andone sase goluri marcate Spania, #Andone pe val in Spania Deportivo , #stiri Florin Andone