Lovin: Nu am avut in teren nici un atacant veritabil.

Joi, 11 Decembrie 2008, ora 10:40
1026 citiri

Florin Lovin a declarat la finalul partidei cu Fiorentina ca Steaua putea obtine cel mult in rezultat de 0-0, avand in vedere ca nu au avut nici un atacant veritabil pe teren.

"Maximul pe care il puteam obtine era un 0-0, pentru ca nu am avut in teren nici un atacant veritabil. Arthuro putea fi o solutie, dar e decizia conducerii si nu o comentez.

Asa cum am mai spus, valoarea poate invinge ambitia si daruirea. Era bine daca ramaneam in Cupa UEFA. Era o ocazie pentru jucatorii tineri de a castiga experienta in cupele europene.

Probabil vom primi din nou amenda din cauza tortelor, pentru ca nu e prima oara cand se intampla. Arbitrul a fost cam darnic cu cartonasele, dar nu putem da vina pe el pentru rezultat.

Mutu a facut un joc bun, la fel ca Fiorentina si si-au atins scopul. A vrut sa dea o palma suporterilor nostri, dar nu a reusit, insa pe noi asta nu ne incalzeste cu nimic.", a declarat Florin Lovin.

Steaua a pierdut miercuri cu Fiorentina, scor 0-1, si a parasit definitiv competitiile europene in acest sezon.

Ladislau Bölöni a susținut Rapidul în deplasarea de la Metz: "Mulțumim pentru încurajări"
Campioana la handbal feminin Rapid Bucureşti a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de Metz Handball, liderul grupei B din Liga Campionilor, scor 36-34 (20-17), în etapa a XIII-a....
Rapid a pierdut meciul decisiv pentru calificarea directă în sferturile Ligii Campionilor. Ce urmează pentru campioana României