Jenson Button, regele desertului din Bahrain

Duminica, 26 Aprilie 2009, ora 16:39
1306 citiri

Pilotul britanic Jenson Button a castigat Marele Premiu din Bahrain, disputat duminica si spera in continuare la castigarea titlului mondial.

Plecat de pe pozitia a patra, Jenson Button s-a impus fara mari emotii. El a fost urmat de Sebastian Vettel si Jarno Trulli, care s-au clasat pe celelalte doua trepte ale podiumului.

In puncte s-au mai clasat si Lewis Hamilton, Rubins Barichello, Kimi Raikkonen, Timo Glock si Fernando Alonso.

Singurul abandon al cursei din Bahrain i-a apartinut japonezului Kazuki Nakajima.

Telefonul dezvoltat de Motorola în parteneriat cu Formula 1, așteptat să aducă o mulțime de funcții AI
În urmă cu două luni, Motorola a postat un teaser pentru Moto X50 Ultra, un smartphone dezvoltat în parteneriat cu Formula 1. Compania a abordat, în special, funcționalitățile AI ale noului...
Formula 1, în China. Premieră în cariera campionului Verstappen. Ce s-a întâmplat
Liderul campionatului mondial de Formula 1 şi campion en-titre, pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull), a câştigat duminică Marele Premiu al Chinei, la Shanghai, a cincea etapă a...