Duel palpitant pentru titlu în Formula 1: Verstappen s-a urcat peste Hamilton! Dublă McLaren la Monza VIDEO

Duminica, 12 Septembrie 2021, ora 17:27
9984 citiri
Verstappen si Hamilton

Max Verstappen și Lewis Hamilton continuă duelul roată la roată pentru titlul de campion mondial în Formula 1.

La Monza, cei doi piloți s-au duelat pentru poziție după primul schimb de pneuri și s-au acroșat, olandezul de la Red Bull urcându-se efectiv peste Mercedesul lui Hamilton.

Lewis Hamilton ar fi putut muri la Monza: "Sistemul halo mi-a salvat viața"

Ambii piloti au abandonat, iar comisarii de cursă vor trebui să decidă dacă vor pedepsi vreunul dintre piloți. În clasamentul general, Max are cinci puncte peste Lewis.

Cursa de la Monza a fost câștigată de McLaren, care a ocupat primele două locuri prin Daniele Ricciardo și Lando Norris. Valteri Bottas (Mercedes) a încheiat pe 3.

Formula 1: calificări cu surprize în China. Marele campion a terminat pe locul 18
Calificările pentru Marele Premiu al Chinei, a cincea etapă din calendarul Formulei 1, au adus o mare surpriză. Septuplul campion mondial Lewis Hamilton (Mercedes) a greșit în prima...
#Verstappen, #Hamilton, #Monza, #mc laren, #ricciardo, #lando norris , #stiri Formula 1