Craiova este lider in Liga 1 dupa egalul alb de la Botosani

Sambata, 21 Noiembrie 2020, ora 21:25
3532 citiri

Cu un nou antrenor pe banca, Universitatea Craiova nu a reusit sa castige la Botosani.

Nistor si Mamut au ratat ocazii mari pentru echipa lui Papura, care a facut doar 0-0, cu FC Botosani.

Cu acest egal, echipa olteana trece pe primul loc cu 25 de puncte, iar Botosani este pe 11, cu 12 puncte.

Desfasurarea meciului:

FC BOTOSANI:

Pap - Patache, Chindris, Harut, Tiganasu - Rodriguez, Florescu - Ongenda, Keyta, Tircoveanu - Fazos

Rezerve: Contra, Plamada, Holzmann, Babunski, Tarsa, Braun, Melinte, Moescu, Ashkovski

Antrenor: Marius Croitoru

UNIVERSITATEA CRAIOVA: Pigliacelli - Vladoiu, M. Constantin, Balasa, Vatajelu - Nistor, Bic, Capatina - Ofosu, Mamut, Cimpanu

Rezerve: Marinescu, Mitran, Acka, Mateiu, Cicaldau, Papp, Barbut, Vasile Constantin, Tudorie

Antrenor: Corneliu Papura

Arbitru: Bogdan Dumitrache. Asistenti: Vasile Marinescu si Alexandru Voda

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 10 - ocazie mare pentu Botosani. Patache centreaza in fata portii, dar nu ajunge niciun jucator de la gazde

Minutul 20 - Jonathan Rodriguez suteaza de la distanta, dar mingea se duce pe langa poarta

Minutul 30 - Balasa suteaza din lovitura libera, dar portarul Pap retine

Minutul 38 - Fazos, dintr-o pozitie buna, trimite peste poarta

Minutul 45+1 - Finalul primei reprize

Minutul 46 - A inceput repriza a doua

Minutul 63- ocazie mare pentru Universitatea Craiova. Dan Nistor suteaza putin pe langa poarta

Minutul 93 - Mamut scapat singur suteaza mult peste poarta, dintr-o pozitie buna

Minutul 90+4 - Finalul meciului

Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
PNL exclude susţinerea lui Piedone la Primăria Capitalei. Ionuț Stroe: "Ar fi cea mai mare greşeală"
Susţinerea lui Cristian Popescu Piedone la Primăria Capitalei nu este pe agenda de lucru a PNL, susține purtătorul de cuvânt al partidului, Ionuţ Stroe. Întrebat, în emisiunea România...