Moment rar in fotbal. Arbitrul meciului Real Madrid - Alaves, inlocuit dupa ce s-a ciocnit de un jucator

Sambata, 11 Iulie 2020, ora 08:54
3258 citiri
FOTO Pixabay

Real Madrid a invins, vineri, pe teren propriu, echipa Alaves, scor 2-0, si a inregistrat a opta victorie consecutiva in LaLiga. La pauza meciului Real Madrid - Alaves arbitrul a fost inlocuit dupa ce s-a accidentat.

La finalul primei reprize, arbitrul Jesus Gil Manzano s-a ciocnit de un jucator de la Alaves si a avut nevoie de ingrijiri medicale. Accidentat la piciorul stang, el a fost inlocuit la pauza cu rezerva Hector Rodriguez Carpallo.

Golurile care au adus victoria Realului au fost marcate de Benzema (12) si Asensio (50. Dupa 35 de etape, Real Madrid este lider in clasament, cu patru puncte avans fata de FC Barcelona.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Scenă haioasă la ATP Madrid. Ce i-a cerut un jucător arbitrei de scaun: ”Nu oferim!” De unde a venit salvarea VIDEO
O scenă haioasă a avut loc la meciul din primul tur al Mastersului de la Madrid dintre francezul Corentin Moutet (88 ATP) și chinezul Juncheng Shang (111 ATP). Dincolo de dramatismul meciului...