Bătaie ca-n filmele cu Chuck Norris la derbyul istoric din fotbalul rus! Șase eliminări într-un minut VIDEO

Duminica, 27 Noiembrie 2022, ora 19:07
3615 citiri
Fotbaliștii celor două echipe s-au bătut FOTO facebook

Rusia a fost exclusă din toate competițiile internaționale, după declanșarea războiului contra Ucrainei.

Pe plan intern însă întrecerile se desfășoară fără probleme. Meciul din Cupa Rusiei, dintre rivalele istorice Zenit St. Petersburg și Spartak Moscova a fost marcat de o bătaie ca-n filmele cu Chuck Norris.

La 1-0 pentru Zenit, în minutele de prelungire regulamentare, fotbaliștii celor două echipe s-au luat la bătaie, cu pumni, picioare și tot ce le-a mai fost la îndemână.

Arbitrul a eliminat șase fotbaliști într-un minut, dar partida a continuat și la penalty-uri a câștigat Zenit St.Petersburg.

Rusia își concentreză atacurile hibride asupra Finlandei, prin trimiterea de migranţi. Preşedinta Comisiei Europene: „A încercat să ne destabilizeze”
Ursula von der Leyen, preşedinta Comisiei Europene a declarat vineri, 19 aprilie, că Rusia îşi concentrează atacurile sale hibride asupra Finlandei, prin trimiterea de migranţi, pentru a...
Viktor Orban: ”Ungaria vrea să stea departe de războiul din Ucraina. Nu e al nostru”
Ungaria nu se va implica de nicio parte a războiului dintre Rusia şi Ucraina, cât timp are un "guvern naţional", a declarat prim-ministrul Viktor Orban într-un interviu vineri la radioul...
#fotbal, #Rusia, #bataie, #cupa, #Spartak Mosvcova, #Zenit St Petersburg , #stiri fotbal