Inter Milano a castigat la Parma, scor 2-1, si si-a consolidat locul 3 in Serie A

Luni, 29 Iunie 2020, ora 12:26
1393 citiri

Inter Milano a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formatia Parma, in etapa a XXVIII-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Gazdele au condus cu 1-0 la pauza, prin reusita lui Gervinho '15. Oaspetii au revenit in final, prin De Vrij '84 si Bastoni '87.

Kucka (Parma) a fost eliminat, in minutul 85.

La Parma, portarul Ionut Radu a ramas pe banca de rezerve.

In urma acestui rezultat, Inter ocupa locul 3, cu 61 de puncte, dupa Juventus, 69 de puncte, si Lazio, 65 de puncte, dar inaintea formatiei Atalanta, 57 de puncte, de pe locul 4.

Parma ocupa locul 8, cu 39 de puncte, la egalitate cu Verona, de pe locul 9.

Vlad Chiricheș și-a încurcat fosta echipă din Serie A. Meciul Sassuolo - Napoli a fost dramatic. Gol anulat în prelungiri!
Liderul din Serie A, Napoli, a condus cu 2-0 la Sassuolo, dar a scos in extremis o remiză în partida cu formaţia lui Vlad Chiricheş, din etapa a XV-a a campionatului italian. Fundașul...
Poza momentului. Loredana Groza, întâlnire romantică la Londra cu un fotbalist celebru, câștigator de Champions League. "Nu am silicoane"
Loredana Groza a făcut senzație la Londra în acest weekend. Vedeta i-a înnebunit pe românii din Marea Britanie cu mișcările și cu muzica sa. Prezentă în capitala Angliei,...