Inter Milano a invins echipa Torino, dupa ce a fost condusa la pauza, si a urcat pe locul 2 in Serie A

Marti, 14 Iulie 2020, ora 10:11
1609 citiri

Inter Milano a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), echipa Torino, in etapa a XXXII-a a campionatului italian Serie A.

Andrea Belotti a marcat pentru oaspeti, in minutul 17, dar Inter a revenit dupa pauza, prin reusitele lui Ashley Young '49, Diego Godin '51 si Lautaro Martinez '61.

In urma acestui succes, Inter Milano a urcat pe locul 2, cu 68 de puncte, la egalitate cu Lazio, de pe locul 3 si inaintea formatiei Atalanta, 67 de puncte. Lider este Juventus, cu 76 de puncte.

Torino ocupa locul 16, cu 34 de puncte, la cinci puncte de Lecce, de pe locul 18, retrogradabil.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Un bărbat susține că a încasat 48 de amenzi rutiere pe nedrept: ”Săptămâna trecută am primit 5 într-o singură zi!”
Un bărbat din Italia vrea să dea în judecată autoritățile din Napoli după ce a primit nu mai puțin de 48 de amenzi rutiere, în ciuda faptului că nu ar fi condus niciodată în zona...