Inter Milano a invins echipa Torino, dupa ce a fost condusa la pauza, si a urcat pe locul 2 in Serie A

Marti, 14 Iulie 2020, ora 10:11

Inter Milano a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), echipa Torino, in etapa a XXXII-a a campionatului italian Serie A.

Andrea Belotti a marcat pentru oaspeti, in minutul 17, dar Inter a revenit dupa pauza, prin reusitele lui Ashley Young '49, Diego Godin '51 si Lautaro Martinez '61.

In urma acestui succes, Inter Milano a urcat pe locul 2, cu 68 de puncte, la egalitate cu Lazio, de pe locul 3 si inaintea formatiei Atalanta, 67 de puncte. Lider este Juventus, cu 76 de puncte.

Torino ocupa locul 16, cu 34 de puncte, la cinci puncte de Lecce, de pe locul 18, retrogradabil.