Inter Milano a pierdut calificarea dupa un egal acasa cu Sahtior. Real Madrid merge mai departe in Champions League

Joi, 10 Decembrie 2020, ora 00:05
5546 citiri

Real Madrid a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Borussia Monchengladbach, in etapa a VI-a, ultima, a Grupei B a Ligii Campionilor.

In celalalt meci al grupei, Inter Milano a remizat, acasa, scor 0-0, cu Sahtior Donetk si a parasit cupele europene.

Rezultatele meciurilor de miercuri sunt urmatoarele:

Grupa A

Bayern Munchen - Lokomotiv Moscova, scor 2-0 (0-0);

Au marcat: Sule '63, Choupo-Moting '80.

FC Salzburg - Atletico Madrid, scor 0-2 (0-1);

Au marcat: Hermoso '39, Carrasco '86.

Clasament: Bayern Munchen - 16 puncte, Atletico Madrid - 9, Salzburg - 4, Lokomotiv - 3. Bayern si Atletico Madrid s-au calificat in optimile de finala ale LC, Salzburg va juca in 16-imile de finala ale LE.

Grupa B

Inter Milano - Sahtior Donetk, scor 0-0;

Real Madrid - Borussia Monchegladbach, scor 2-0 (2-0);

A marcat: Benzema '9, '32.

Clasament: Real Madrid - 10 puncte, Borussia - 8, Sahtior - 8, Inter - 6. Real Madrid si Gladbach se califica in optimile de finala ale Ligii Campionilor, Sahtior, in 16-imile de finala ale Ligii Europa.

Grupa C

Manchester City- Olympique Marseille, scor 3-0 (0-0);

Au marcat: F. Torres '48, Aguero '77, Sterling '90.

Olympiacos Pireu - FC Porto, scor 0-2 (0-1);

Au marcat: Otavio '10 (p), Uribe '77.

- Ruben Semedo (Olympiacos) a fost eliminat, in minutul 79.

Clasament: Manchester City - 16, FC Porto - 13, Olympiacos - 3, Marseille - 3. City si Porto s-au calificat in optimile de finala ale Ligii Campionilor, Olympiacos Pireu, in 16-imile de finala ale Ligii Europa.

Grupa D

Ajax - Atalanta, scor 1-0 (0-0)

A marcat: Muriel '85.

- In minutul 79, Gravenberch (Ajax) a fost eliminat.

FC Midtjylland - Liverpool, scor 1-1 (0-1)

Au marcat: Scholz '62 (p) / Salah '1.

Clasament: Liverpool - 13 puncte, Atalanta - 11, Ajax - 7, Midtjylland - 2. Liverpool si Atalanta s-au calificat in optimi, Ajax va evolua in 16-imile Ligii Europa.

Marti, au obtinut calificarea in optimile de finala ale Ligii Campionilor echipele Chelsea si FC Sevilla, din Grupa E, Borussia Dortmund si Lazio, din Grupa F, Juventus si Barcelona, din Grupa G, si PSG si RB Leipzig, din Grupa H.

Tragerea la sorti a partidelor din optimile LC va avea loc luni.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...