Probleme pentru Boloni in Belgia

Sambata, 12 Septembrie 2020, ora 12:27
2322 citiri

Gent, echipa antrenata de Ladislau Boloni, a fost invinsa vineri cu 2-1 in deplasare de modesta Eupen in primul meci al etapei a 5-a a campionatului de fotbal al Belgiei.

Gazdele au condus cu 2-0, dupa golurile lui Smail Prevljak (minutul 35) si Jens Cools (53), inainte ca Sven Kums sa reduca din handicap in minutul 63. Zece minute mai tarziu, oaspetii au ramas in inferioritate numerica in urma eliminarii lui Michael Ngadeu-Ngadjui, fostul fundas al lui FC Botosani.

Boloni a preluat-o pe Gent, vicecampioana Belgiei, dupa etapa a 2-a. Echipa are o victorie si doua esecuri in cele trei meciuri disputate sub comanda tehnicianului roman.

"Stim ca daca vrem sa regasim nivelul pe care ni-l dorim, uneori trebuie sa treci prin iad", a declarat dupa meci Boloni, citat de site-ul walfoot.be.

Gent este provizoriu pe locul 15, din 18 echipe, cu doar 3 puncte. Eupen, cu 6 puncte, se afla pe locul 9. Lider este Sporting Charleroi, cu 12 puncte din patru jocuri.

Gent o va intalni marti acasa pe Rapid Viena in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...