Rezultate nebune in Premier League

Sambata, 20 Noiembrie 2010, ora 22:47
2340 citiri

Premier League demonstreaza cu fiecare etapa ca este unul din cele mai surprinzatoare campionate din lume. Sambata, doi dintre "granzi" s-au impiedicat neasteptat, relansand lupta pentru titlu.

Arsenal a fost invinsa acasa, dupa o pauza de 17 ani, de Tottenham, in derbiul Londrei. "Tunarii" au condus cu 2-0 la pauza, insa au pierdut in final cu 2-3, golul victoriei lui Tottenham venind in minutul 85.

Liderul clasamentului, Chelsea Londra, a pierdut al doilea meci consecutiv, "albastrii" fiind invinsi, in deplasare, de Birmingham City, scor 0-1.

Formatia la care evolueaza singurul roman din Premier League, Gabi Tamas, West Bromwich Albion, s-a facut de ras in meciul cu Stoke City, pierdut la scor de neprezentare.

Marea castigatoare a zilei se numeste Manchester United, care a trecut cu scorul de 2-0 de Wigan si i-a egalat pe cei de la Chelsea la numarul de puncte.

United si Chelsea conduc in Anglia cu cate 28 de puncte, in timp ce Arsenal ocupa ultimul loc al podiumului, la doua "lungimi" in spate.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#rezultate nebune Premier League, #Arsenal invinsa Tottenham, #Chelsea pierde Birmingham, #Manchester United victorie Wigan , #campionat