Sumudica, victorie de rasunet in Turcia. Maxim a dat un gol pentru Gaziantep

de Teodor Serban
Sambata, 19 Decembrie 2020, ora 20:36

Formatia Gaziantep FK, antrenata de Marius Sumudica, a invins, sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Fenerbahce, intr-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Turciei.

Unul dintre golurile invingatorilor a fost marcat de Alexandru Maxim, in minutul 40, din penalti. Celelalte goluri au fost inscrise de Vetrih '11 si Ozer '90+6.

Pentru Fenerbahce a inscris Pelkas, in minutul 24.

Maxim a jucat pana in minutul 87, el fiind inlocuit cu autorul golului de 3-1, Ozer.

Tot la Gaziantep FK, Alin Tosca a jucat pe toata durata partidei.

Echipa celor trei romani ocupa locul patru in clasament, cu 21 de puncte, iar Fenerbahce este pe trei, cu 23 de puncte.