FC Dinamo: Toate testele pentru Covid-19 au rezultat negativ, echipa intra in cantonament la Saftica

FC Dinamo a anuntat, joi, ca rezultatelor testelor facute pentru depistarea coronavirusului sunt negative si ca jucatorii intra in cantonament

"Rezultatele testelor RT-PCR pentru diagnosticarea Covid-19, efectuate miercuri, 17 iunie 2020, de catre toti componentii lotului dinamovist, membrii staff-ului tehnic, medical si administrativ al echipei, sunt negative", a declarat medicul Liviu Batineanu pentru site-ul oficial al clubului.

A fost a cincea testare pentru diagnosticarea Covid-19, programata inaintea reluarii acestui sezon competitional.

Echipa antrenata de Adrian Mihalcea va intra astazi in cantonamentul de la Saftica pentru a-si continua programul de pregatire.

Partidele Dinamo Bucuresti - Chindia Targoviste (etapa 3) si Hermannstadt - Dinamo Bucuresti (etapa 4), contand pentru Liga I (play-out), vor fi reprogramate, primul meci oficial al ros-albilor dupa pandemia care a oprit fotbalul in toata lumea fiind impotriva celor de la Sepsi Sfantu Gheorghe, fara spectatori, pe arena din Soseaua Stefan cel Mare.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...