Meci dramatic în Liga 1, între FC Argeș și Gaz Metan Mediaș

Luni, 06 Decembrie 2021, ora 19:36
2205 citiri

Gaz Metan Mediaş a obţinut o victorie in extremis în minutul 90+4 al meciului cu FC Argeş. Raul Şteau a marcat primul gol în Liga I. Meciul a avut loc în etapa a XVI-a a Ligii I.

Pentru Gaz au marcat Trif '45+1 şi Şteau '90+4, iar pentru FC Argeş a înscris Şerban, în minutul 8.

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Joao Miguel, Muşat – Meza Colli, Raynov – Işfan, Şerban (Said '80), Dumitraşcu (Viana '70) – Fatai (Arias '46). Antrenor: Anrei Prepeliţă

Rezerve: Croitoru, Moisie, Boldor, Viana, Ruan, Honciu, Palic, Said, Arias.

Gaz Metan: Vâlceanu – Moura (Şteau '83), Matricardi, Filip, Dobrescu – Lixandru, Alceus (Junior '79), Deacon (Izata '62), Trif (Chamed; 62) – Irobiso (Romeo '62), Morar. Antrenor Ilie Poenaru

Rezerve: Buzbuchi, Romeo, Velisar, Chamed, Horj, Izata, Gaspar, Junior, Şteau

Cartonaşe galbene: Irobiso '19, Izata '65

Arbitri: Florin Andrei – Vladimir Urzică, Imre-Laszlo Bucsi – Ionuţ Coza

Observator: Ioan Onicaş

În clasament, lider este CFR Cluj, cu 48 de puncte, echipă urmată de FCSB, 40 de puncte, FC Voluntari, 32 de puncte, Farul Constanţa, 29 de puncte, CS Universitatea Craiova (17 jocuri), Rapid şi FC Botoşani (17), cu câte 28 de puncte.

În clasament, Gaz Metan are 19 puncte şi este pe locul 12, iar FC Argeş este pe 8, cu 27 de puncte.

Luni, se mai dispută jocul FC Botoşani - CS Universitatea Craiova (ora 20.30).

FC Dinamo Bucureşti şi CFR Cluj au ajuns, marţi, la un acord pentru transferurile temporare ale jucătorilor Jonathan Rodriguez şi Dusan Celar la clubul din Ştefan cel Mare, până la finalul...
Românul Mario Marinică, aproape de o mare supriză la Cupa Africii pe Națiuni
Malawi, naţionala antrenată de Mario Marinică, a fost învinsă, marţi, la Yaounde, cu scorul de 2-1 (1-1), de Maroc, în optimile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni, competiţie...