Liga I: Pandurii Targu Jiu - International Curtea de Arges 2-3

Duminica, 23 August 2009, ora 22:20
1249 citiri

International Curtea de Arges a obtinut a doua victorie in Liga I, castigand spectaculos pe terenul celor de la Pandurii Targu Jiu, scor 3-2.

Dupa o prima repriza echilibrata, in care ocaziile mai importante au fost de partea gorjenilor, cele doua echipe au lasat garda jos si au facut spectacol in partea a doua.

Primii care au punctat au fost oaspetii de la International Curtea de Arges, in minutul 51, prin Radut, din pasa lui Kone, insa avantajul a durat doar cinci minute.

Atacantul transferat de Adi Ilie la Targu Jiu, Raskovici, a marcat un gol frumos, iar peste alte 10 minute, Pandurii a preluat conducerea, gratie unui penalti transformat de Hidisan.

Tot dintr-o lovitura de pedeapsa, fotbalistii lui "Mourinho" Stoica au egalat, in minutul 68, prin tanarul Radut care astfel si-a trecut in cont "dubla", iar pe final de meci International a dat lovitura, prin Vezan, care a marcat un gol spectaculos, de la 25 de metri.

Dupa patru etape jucate in acest sezon al Ligii I, ambele echipe au acumulat sase puncte.

C.M.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#pandurii targu jiu, #International Curtea de Arges, #Liga I , #clasament liga 1